banner320204

Video Sources 470 Views

  • Shikowaaw.tv
Harriet (2019)

Harriet (2019)

Your rating: 0
6 1 vote
My-Post-2

Synopsis

Historia e jashtëzakonshme e arratisjes së skllaves Harriet Tubman dhe shndërrimi i saj në një nga heroinat më të mëdha të Amerikës, guximi, zgjuarsia dhe këmbëngulja e së cilës çliruan qindra skllevër dhe ndryshuan rrjedhën e historisë.

IMDb Rating 6.5

Director

Director

Cast

Similar titles

Blue Lagoon: The Awakening (2012)
Resistance (2020) HD
Tom and Jerry (2021)
The Gentlemen (2019) HD
Mr. Long (2017)
The Song of Names (2019) HD
Bad Boys for Life (2020)
Asphalt Burning (2020)
The Lighthouse (2019)
Bull (2019) HD
Emma. (2020) HD
The Social Network (2010)

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published